Dlaczego Kampanie Marketingowe Nie Wychodzą? Najczęstsze Powody

Oceń ten wpis

Zrealizowałem kampanie dla ponad 200 klientów i w tym blogu chciałbym opowiedzieć o najczęstszych powodach, dla których kampanie nie wychodzą. Zapraszam do czytania!

Brak Przydzielenia Dostępu na Czas

W przypadku sezonowych kampanii, czas jest kluczowy. Jeżeli dostajemy dostęp na ostatnią chwilę, nie mamy czasu wszystkiego zorganizować. W umowie mamy jasno określone, że na dostęp przewidujemy trzy dni. Jeżeli klient się z tego nie wywiązuje, pojawiają się problemy. Często dostępy dostawaliśmy zbyt późno, co skutkowało brakiem czasu na optymalizację kampanii, prowadząc do lawiny problemów.

Brak Komunikacji

Brak komunikacji z klientem to częsty problem. Kiedy ustawialiśmy kampanię z leadami, klient nie informował nas, czy leady są jakościowe, czy potrzebują dodatkowej kwalifikacji na etapie reklamy. W efekcie, po trzech miesiącach kampanii, dowiadywaliśmy się, że klient jest niezadowolony, bo na przykład konwersja sprzedaży była niska. Brak dostępu do CRM i brak komunikacji prowadziły do niepowodzeń kampanii.

Brak Przygotowania Infrastruktury

Często zdarzało się, że klient nie był przygotowany do obsługi dużej liczby leadów. Przykładowo, klient miał jednego handlowca na 20-30 leadów dziennie, co prowadziło do chaosu i frustracji. Klient musiał być gotowy na taką współpracę, a kampania musiała być dostosowana do jego możliwości.

Nieaktualne Środki na Koncie Reklamowym

Karta płatnicza podpięta do konta reklamowego musi mieć środki. Często zdarzało się, że kampanie były wyłączane, bo karta nie miała środków lub była nieaktualna. W przypadku kampanii sezonowych, to jest katastrofa. Klient musi zapewnić, że na koncie reklamowym będzie budżet lub aktualna karta płatnicza.

Nieopłacone Faktury

Faktury dla agencji, specjalistów czy freelancerów muszą być opłacone na czas. Jeżeli klient zalega z fakturami przez dwa czy trzy miesiące, motywacja do dalszej pracy spada. Nawet jeżeli klient opłaci faktury po windykacji, to już nie mamy ochoty pracować dla takiego klienta. Regularne opłacanie faktur jest kluczowe dla utrzymania zaangażowania.

Jeżeli ten blog się tobie podobał, zostaw subskrypcję, lajka i mam nadzieję, że do zobaczenia w następnym wpisie. Cześć!